Одговор за јавну набавку бр.8/2014-добра-намирнице за исхрану деце

Београд, 09.12.2014. год.

У вези са Захтевом за додатним информацијама и појашњењима конкурсне документације за јавну набавку бр. 8/2014- добра-намирнице за исхрану деце за 2015. годину,обликовану у 9 партија, који је Наручиоцу достављен од стране једног од заинтересованих понуђача, у складу са чланом 63. ставом 3. Закона о јавним набавкама објављујемо информацију о достављеном следећем

Наручилац је у Конкурсној документацији за јавну набавку бр.8/2014-добра-намирнице за исхрану деце за 2015. годину, обликовану у 9 партија захтевао  да понуђач као допунски услов мора имати пословни капацитет, који подразумева да је у претходне три године (2011, 2012 и 2013 година) извршио минимум три референтне испоруке добара која су истоврсна предмету партије за коју подноси понуду, укупне збирне вредности како је утврђено у делу Конкурсне документације „Услови за учешће у поступку јавне набавке из члана 75. и 76. Закона и упутство како се доказује испуњеност тих услова“.

Наручилац је такође у Конкурсној документацији навео да се испуњеност наведеног услова доказује попуњавањем обрасца број 8-Списак испоручених добара, достављањем уговора/фактура које су наведене у Списку испоручених добара, као и достављањем потврда купаца-образац број 8а. из Конкурсна документације. У Конкурсној документацији научилац је навео да уколико у достављеном уговору није наведена уговорена цена или се из уговора не може утврдити да се односи на испоруку добара истоврсних предмету јавне набавке, уз такав уговор потребно је доставити и спецификацију испоручених добара, у којој мора бити наведено који су артикли били предмет испоруке, као и колика је вредност испоручених добара. То конкретно значи  да уколико у уговору није прецизно наведенон предмет уговора или предмет уговора нису искључиво добра која су истоврсна предмету партије за коју се подноси понуда потребно је уз уговор доставити и спецификацију добара, која су истоврсна са предметом партије за коју се подноси понуда, у којој мора бити наведена укупна вредност испоруке тих добара.

Јадранка Јанковић, члан,с.р.