Одговор у вези са појашњењима конкурсне документације за јавну набавку бр. 3/2015 – 2

Београд, 04.06.2015. год.

У вези са Захтевом за додатним информацијама и појашњењима конкурсне документације за јавну набавку бр. 3/2015- добра-извођење радова на инвестиционом одржавању и замени фасадне столарије у објекту Установе „Краљ Петар Први“, који је Наручиоцу достављен од стране једног од заинтересованих понуђача, у складу са чланом 63. ставом 3. Закона о јавним набавкама објављујемо информацију о достављеном следећем

1.Наручилац је у конкурсној документацији за ЈН бр. 3/2015-извођење радова на инвестиционом одржавању и замени фасадне столарије у објекту Установе „Краљ Петар Први“ у делу „Услови за учешће у поступку јавне набавке“ као додатни услов захтевао да је понуђач у периоду од предходне три године које предходе објављивању позива за подношење понуда, (2012., 2013. и 2014.)  извео столарске радове, који су предмет ове јавне набавке, на објектима предшколских и сродних установа, у укупној вредности која је једнака или већа 15.000.000,00 од динара без обрачунатог ПДВ-а ,а навео је да се под предшколским и сродним установама подразумевају:  предшколске установе, школе и ђачки домови (за основно и средње образовање), студентски центри, домови за децу и омладину са сметњама у развоју, центри за заштиту одојчади, деце и омладине и болнице.

Како  је Институт за ортопедско хируршке болести здравствена установа-болница, она се у складу са конкурсном документацијом Наручиоца сматра сродном установом, те ће се у наведеној јавној набавци као доказ о располагању довољним пословним капацитетом прихватити и изведени истоврсни радови  на Институту за ортопедско хируршке болести.

1. Наручилац је у конкурсној документацији за ЈН бр. 3/2015-извођење радова на инвестиционом одржавању и замени фасадне столарије у објекту Установе „Краљ Петар Први“ у делу „Упутство како се доказује испуњеност услова из члана 75 и 76 закона“ код испињености додатни услова за учешће у поступку јавне набавке у делу 2.4. Услов: Кадровски капацитет, навео да докази могу бити:

-Фотокопије Уговора о раду, уговора о привременим и повременим пословима или уговора о допунском раду, који је предвиђен законом о раду или други одговарајући уговор о радном ангажовању.

Милица Грачанин, члан,с.р