Одговор у вези конкурсне документације

Број: 856/1-1

Београд,21.07.2014. год.

У вези са Захтевом за додатним информацијама и појашњењима конкурсне документације за јавну набавку бр. 6/2014 –добра-Материјал за образовање, по партијама, који је Наручиоцу достављен од стране једног од заинтересованих понуђача, у складу са чланом 63. ставом 3. Закона о јавним набавкама објављујемо информацију о достављеном следећем

1.Наручилац је у конкурсној документацији за ЈН бр. 6/2014-Куповина васпитног материјала, по партијама, у поглављу „Услови за учешће у поступку јавне набавке из чл.75. и 76. Закона и Упутство како се доказује испуњеност тих услова“ навео обавезне и додатне услове за учешће у овом поступку јавне набавке и начин њиховог доказивања.

Када је реч о обавезним условима за учешће у поступку јавне набавке из чл.75. Закона о јавним набавкама, у чл.78.ст.5. истог закона предвиђено је да лице уписано у регистар понуђача није дужно да приликом подношења понуде доказује испуњеност обавезних услова. Из наведене одредбе произилази да можете доставити доказе о испуњавању обавезних услова према упутству из конкурсне документације Наручиоца, али, уколико сте уписани у јавни регистар понуђача-предузетника и правних лица, нисте у обавези да достављате доказе о испуњавању обавезних услова из чл.75.ЗЈН, већ је довољно да наведете у понуди да је ове податке могуће проверити на сајту Агенције за привредне регистре.

Доказе о испуњавању додатних услова морате доставити појединачно, у складу са упутством из Конкурсне документације Наручиоца.

2. Наручилац је уочио техничку грешку у Обрасцу структуре цене за партију II-дидактичка средства у којој су изостављене колоне за уписивање цене, те ће извршити измену конкурсне документације, односно потребну допуну наведеног обрасца.

Зорана Николић, члан,с.р.