Oдговор у вези конкурсне документације

Београд,23.10.2014. год.

У вези са Захтевом за додатним информацијама и појашњењима конкурсне документације за јавну набавку бр. 7/2014-извођење радова на инвестиционом одржавању и делимичној замени фасадне столарије у два објекта Установе и радова на постављању антиклизних трака на степеништима и у санитарним чворовима у седам објеката Установе,обликовану по партијама, који је Наручиоцу достављен од стране једног од заинтересованих понуђача, у складу са чланом 63. ставом 3. Закона о јавним набавкама објављујемо информацију о достављеном следећем

1. Наручилац је у конкурсној документацији за ЈН бр. 7/2014-радови-извођење радова на инвестиционом одржавању и делимичној замени фасадне столарије у два објекта Установе и радова на постављању антиклизних трака на степеништима и у санитарним чворовима у седам објеката Установе по партијама у делу „Услови за учешће у поступку јавне набавке“ као додатни услов захтевао да је понуђач у периоду од предходне три године које предходе објављивању позива за подношење понуда, (2011., 2012. и 2013.)  извео столарске радове, који су предмет ове јавне набавке, на објектима предшколских и сродних установа, у укупној вредности која је једнака или већа од 12.000.000,00 динара без обрачунатог ПДВ-а,а навео је да се под предшколским и сродним установама подразумевају:  предшколске установе, школе и ђачки домови (за основно и средње образовање), студентски центри, домови за децу и омладину са сметњама у развоју, центри за заштиту одојчади, деце и омладине и болнице. Како међу сродним установама није наведен  Републички фонд за пензијско и инвалидско осигурање,радови на објектима РФ ПИО неће се сматрати као радови изведени на предшколским и сродним установама.
2. У позиву за подношење понуда је начињена техничка грешка,тако да у тачки 6. став 4. треба да стоји: „Крајњи рок за достављање понуда је 07.11.2014. године до 12 часова“,а у тачки 7. став 1. треба да стоји: “Отварање понуда је јавно и обавиће се последњег дана рока за подношење понуда на горе наведеној адреси, односно дана 07.11.2014. год. у 12,15 часова.

Јадранка Јанковић, члан,с.р.